Historia wózka dziecięcego

wozki dzieciece

 

W różnych częściach świata, szczególnie na Wschodzie, noszenie lub owinięcie jest najbardziej popularnym rodzajem dźwigania dziecka. Często nosidełka składają się tylko z kawałka materiału, który jest związany wokół rodzica. W Ameryce i większości regionów na Zachodzie, to wózki dziecięce są najbardziej popularną formą transportu niemowlęcia. Wózek ma niemal 200 lat i od czasu powstania zmienił się ogromnie.

Pierwsze wózki dziecięce są autorstwa anglika Williama Kenta. Wymyślił je w 1773 roku. Pracując jako architekt ogrodowy, został poproszony przez księcia Devonshire by skonstruować coś, co może zostać wykorzystane do przeprowadzenia swoich dzieci. Kent skonstruowany wózek, który został zaprojektowany do wyciągnięcia przez zwierzę, takie jak małe kuce. Z jego wynalazku skorzystało wiele królewskich rodzin.

W ciągu stu lat od wynalazku Kenta, wózki dziecięce stały się niezwykle popularne w całej Anglii. W 1840, wózki dziecięce zostały zaprojektowane tak, aby mogły być popychane przez rodziców. Były one często bogato zdobione, a dano im nazwy księżniczki lub Duchess, w wyniku ich popularność z królowej Wiktorii.

Jedną z kolejnych innowacji wprowadził w 1889 roku William Richardson wynalazł i opatentował rodzaj wózka, który ma niezależnie poruszające się koła. Wcześniejsze wózki używał pojedynczej osi dla każdego zestawu kół. Pozwalając niezależny ruch Richardson była w stanie znacznie poprawić zwrotność swojego wózka. Jego wózek wyposażony również odwracalny  kosz, co pozwoliło rodzicowi do pchania wózka z dzieckiem zwróconym ku nim lub z dala.

Choć wózki były bardzo popularne w okresie osiemnastu setek, nie byłoby aż dziewiętnaście dwudziestych że wózek stał się dostępny dla klasy średniej. W tym czasie postęp w dziedzinie technologii i konstrukcji budynku obciął koszt tych urządzeń, a większość rodzin na Zachodzie własnością jednego. Produkuje zaczął łącznie z innymi funkcjami w tym czasie, takich jak hamulce, koła, większych i większych koszy do posiadania dziecka.

W ciągu następnych czterdziestu lat, wózek będzie poddane wielu zmianom, ale raczej być stosunkowo nieporęczne, dlatego ich transport może być bardzo trudne. Po wysłuchaniu tej skargi od córki, inżynier aeronautyki nazwany Owen Maclaren określone zbudować wózek dojazdowej. Użył lekka rura aluminiowa rama i stworzył wózek parasol.

Obecnie istnieje wiele różnych typów wózków. Często posiadają niezależne zawieszenie i większe koła, w celu poprawy ich zdolności off-road. Większość z nich jest wciąż składane i są zaprojektowane tak, aby być tak lekki, jak to możliwe. Wiele z tych wózków wyposażone w zdejmowaną dziecka kosz tak, że dziecko jest w stanie uśpienia, mogą być usuwane z wózka, co może bez przebudzeniu. Część 3 w 1 wagonach są również dostępne. Działają one jako wózek, fotelik, i gondoli.

Fundamencie położonym przez Maclaren i innych jemu podobnych pomogły ukształtować postać obecnego wózka.

Timothy Lontana jest zapalonym czytelnikiem, który ma interes w tworzeniu stron internetowych i wielu innych dziedzinach związanych z komputerami. Z ponad 15 lat doświadczenia w pracy z komputerem, w tym opis podstawowych zadań, takich jak naprawy komputera, Timothy ma doświadczenie oferując Raleigh usługi biznesowe i wiele więcej.