Kupujemy wózek dziecięcy do biegania

wózek dziecięcy

Z całą pewnością wiele razy studiowałaś opisy wózków dziecięcych wyspecjalizowanych do biegania i chciałaś dobrać model, który zakupić. Czy debatowałaś nad tym jak zrzucić zbędne kilogramy po porodzie a równocześnie sprawować opiekę nad maluchem? Jeśli tak to wózek do joggingu jest specjalnie dla Ciebie. Jednak tak samo jak w przypadku innych zakupów, możemy odszukać różne ich marki, o przeróżnych cechach. Dlatego jest parę informacji, które trzeba mieć w świadomości nabywając swój pierwszy wózek do biegania.

Te wózki dziecięce czasem są pokrewne do wózków spacerowych. To co wyróżnia je od zwykłych spacerówek są 3 koła. Te wózki mają zamontowane jedno duże koło z przodu i dwa mniejsze koła z tyłu. Wyraźnie poprawia to prowadzenie wózka.

Jeśli masz w planach jedynie iść bez większego wysiłku pobiegać starczy Ci nabycie zwykłego lekkiego wózka dziecięcego. Ale na trudne trasy powinnaś rozważyć kupno wózka ciężkiego z odpowiednimi amortyzatorami. Cięższy wózek istotnie rzutuje na zmęczenie po treningu, ponieważ musisz nieustannie pchać wózek z dzieckiem i to niejednokrotnie po górkach. Nie jest błędem uznawać to jako podwójny trening.

Kiedy Twoje dziecko jest gotowe do takiego joggingu?

Jasne że istnieją pewne ważne trudności medyczne, które należy uwzględnić. Twoje dziecko musi być na tyle silne, żeby swobodnie utrzymywać głowę w pozycji pionowej. Lekarze twierdzą, że dziecko powinno być w stanie to zrobić około 4-6 miesiąca życia. Najpoważniejszą rzeczą do zapamiętania jest jednak to, że dziecko musi potrafić utrzymywać głowę w pionie. Jeśli tak nie będzie, to może to prowadzić do uszczerbku na zdrowiu. Bezwarunkowo należy też dowiedzieć się czy nasz wózek dziecięcy posiada odpowiednie szelki ochraniające nasze dziecko.