Jak dobrze wybrać wózek dziecięcy?

wózek dziecięcy

Każde dziecko większą część czasu przez pierwsze lata swojego życia spędza doświadczając otoczenie ze swego wózka. Dla każdego ojca nabycie wózka to jeden z pierwszych i najbardziej wartościowych zakupów. Z tego powodu jest decydujące aby dokonać trafnego zakupu aby dogodzić potrzebom i maleństwa i rodziców.

Wózek dziecięcy będzie nam służył przez długi czas.

Studiując różne propozycje sklepów z akcesoriami dziecięcymi odnajdziemy różnorodne  rodzaje wózków, m.in. gondole, spacerówki, wózki parasolki. Warto powiedzieć że jest też wózek wielofunkcyjny, czyli połączenie spacerówki i gondoli, które możemy eksploatować nawet przez 4 lata życia dziecka.

Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie?

Istotny jest rozmiar kół wózka. Za małe mogą nie sprawdzić się na długie spacery i nierówną ulicę przez to należy porozważać nad wózkiem z większymi kółkami. Poza tym należy także zaznaczyć, że najlepiej, kiedy hamulce działają na oba koła jednocześnie. Podczas gdy jesteśmy w sklepie opłaci się zweryfikować czy wózek dziecięcy może jechać do przodu przy zaciśniętych hamulcach. Należy także zwrócić uwagę na poprawną amortyzację wózka, która zabezpiecza maleństwo przed wstrząsami oraz stelaż wózka – tutaj niezłą opcją jest aluminium ze względu na lekkość.

Ciekawym pomysłem jest nabycie spacerówki z fabrycznie zamontowanym dużym pojemnikiem na zakupy, ponieważ wtedy posiadamy gwarancję stabilności i nie będziemy musieli umieszczać zakupów na rączce wózeczka, co jest częstym przyzwyczajeniem.