Jaki bliźniaczy wózek dziecięcy wybrać?

wózek dziecięcy

Odszukanie wózka, który najlepiej dopasuje się do Twoich wymogów bywa uciążliwe, w szczególności gdy trzeba wsadzić do niego więcej niż jednego szkraba. Jest niemało różnorakich typów podwójnych wózków dziecięcych oferujących kilka najrozmaitszych funkcji.

Bliniacze wózki spacerowe możemy podzielić na 2 rodzaje: “obok siebie” oraz “tandem”. W tym pierwszym brzdące są usadzane jedno przy drugim, ramię w ramię. Warto dopowiedzieć że są produkowane także wózki zarówno dla trojaczków jak i czworaczków ale są one bardzo mało popularne. Jeżeli chodzi o wózek dziecięcy “tandem” to tutaj siedziska są umieszczone jedno za drugim. Brzdące są w stanie siedzieć także buziami do siebie.

Zdarza się, że jedno z maluszków jest już starsze i rodzicom może zdawać się, że taki wózek nie jest dla nich nieodpowiedni. Są rodzaje, w których siedziska znajdują się na różnej wysokości, a jedno z nich możemy rozkładać, dzięki czemu młodsze z maluchów może ze spokojem spać podczas gdy drugie będzie nieustannie ze swojego miejsca obserowowało świat.

Niezależnie od modelu, znajdziemy wiele różnych funkcji w bliźniaczych wózkach dziecięcych, które usprawnią. Bardzo częste w takich wózkach są obrotowe przednie kółka polepszające sterowanie wózkiem.