Kupno używanego wózka dziecięcego

wózek dziecięcy

W obecnych realiach życia, wózek dziecięcy może być tym co stanowczo polepszy życie każdego rodzica. Niestety jednak to udogodnienie jest bardzo drogie. Nie wszystkich stać na nabycie nieużywanego wózka w firmowym sklepie, tak więc warto porozgląać się za wózkiem używanym ale w porządnym stanie.

Możemy jednak popełnić kilka błędów. W pierwszej kolejności musimy wiedzieć jakiego rodzaju wózka poszukujemy. Możemy wyodrębnić m.in. wózki w których jesteśmy w stanie przewozić więcej niż jedno dziecko, wózki parasolki, wózki 3w1 czy też wózki przystosowane do aktywności fizycznej, np. biegania.

Myśląc nad kupnem używanego wózka warto wypytać o opinie znajomych. Mogą oni polecić swoich przyjaciół, którzy właśnie posiadają już niepotrzebny wózek dziecięcy. Odkupienie używanego wózka od poleconych osób może okazać się znacznie bezpieczniejsze niż zakup np. na aukcjach internetowych.

O ile tylko jesteśmy w stanie, obowiązkiem jest starannie zweryfikować stan wózka, każdej jego części, ramy, kół, siedziska. Spróbuj go także złożyć i, co najbardziej kluczowe, wypróbuj hamulce. Opłaca się mieć ze sobą kogoś z doświadczeniem używania wózka. Będzie wiedział na co zwrócić uwagę.

Co najważniejsze nie warto się spieszyć z decyzją pozyskania konkretnego wózka. Jeżeli przeznaczysz na to niewiele więcej czasu zdołasz znaleźć wózek dziecięcy w lepszym stanie i po niższej cenie.